Dočasná péče

Hledáme dočasné péče hlavně v okolí Prahy a v Praze nebo s možností být mobilní a pro pejska si, nejčastěji právě do Prahy, přijet.

Dočasná péče je pro pejsky, co nemají domov – většinou jsou opuštění majitelem, z asociálních podmínek nebo pochází od “chovatelů” z množíren. Proto je třeba počítat s tím, že spoustu věcí neznají, neumí a mohou se bát i obyčejných věcí. Většinou nemají hygienické návyky, mohou doma něco zničit, počůrat, plakat… Je tedy opravdu o poskytnutí dočasného domova a předpřípravu pejska do domova stálého.

Je to činnost dobrovolná – tedy není nijak finančně hodnocena – jde o dobrý skutek :-). Samožrejme máme svého smluvního veterináře, případně lze domluvit úhradu faktur za schválená a potřebná veterinární ošetření. Pokud je potřeba, zapůjčujeme vodítko, obojek, kšírky, misky, deky, hračky, náhubek… Také dočaskáři dostávají krmivo a pamlsky dle potřeb pejska.

Dočasná péče je na různou dobu, někdy jde o pár dnů, někdy třeba týden, měsíc… to je velmi individuální a dost to také závisí na fotkách a videích, která dočaskáři svým svěřencům dělají. Samozřejmě čím více krásného materiálu, tím dříve jde většinou pejsek domů.
Samožrejmě se snažíme brát ohledy i na vaše přání a možnosti – vzrůst, věk, pohlaví…

Podmínkou dočasné péče je věk 18+ a nejlépe být mobilní. Důležitá je také láska ke zvířatům, trpělivost a chuť pomáhat.


Ozvěte se nám a napište pár slov o vás: